OFERTA


Fotowoltaika – mazowieckie

Firma Sema została założona w 1990 roku. Profil działalności firmy zmieniał się na przestrzeni lat, obecnie realizujemy usługi związane z fotowoltaiką. Działamy głównie na terenie województwa mazowieckiego.

Fotowoltaika należy do gałęzi przemysłu, która zajmuje się pozyskiwaniem energii elektrycznej z promieni słonecznych. Obecne regulacje prawne pozwalają na montaż elektrowni fotowoltaicznych, a dla konsumentów staje się to coraz bardziej opłacalne.

Fotowoltaika jest w stanie produkować energię elektryczną przez cały rok. Same panele są w stanie wytwarzać prąd stały, który za pomocą falownika zamieniany jest na prąd zmienny, wykorzystywany w gospodarstwach domowych. Jest to system zero emisyjny – w trakcie produkcji nie są wytwarzane żadne szkodliwe związki. Dzięki obowiązującemu systemowi bilansowania wyprodukowaną energię elektryczną prosument może wykorzystywać do ogrzewania domu zimą. Sama energia zaś magazynowana jest w sieci operatora. Takie rozwiązanie pozwala na zwrócenie kosztów inwestycji już po około kilku latach działania instalacji. System jest bezobsługowy. Nowoczesna technologia pozwala na sterowanie nią przez urządzenia mobilne (np. telefon). Kolejnym atutem jest bardzo długi okres gwarancji, który w przypadku samych paneli fotowoltaicznych wynosi 25 lat.

Dzięki znowelizowanemu prawu energetycznemu przyłączenie takich instalacji jest bardzo łatwe, a osoba, która chce z nich korzystać nie musi mieć działalności gospodarczej. Zwrot inwestycji wynosi około 7 lat dla firm i 10 dla osób prywatnych. Skorzystać z takich usług może tak na prawdę każdy.

Energia elektryczna, która jest produkowana przez systemy fotowoltaiczne wytwarzana jest o tej porze dnia, na którą przepada największe zapotrzebowanie na energię. Takie działanie odciąża elektrownie konwencjonalne oraz ułatwia pracę fotowoltaiki z systemem energetycznym.

Prosument wytwarza ją na potrzeby własne oraz pobiera energię od sprzedawcy np. budynki eksploatowane przez firmy.

Każda instalacja wymaga indywidualnej analizy

Aby wykonać oferowane usługi potrzebujemy dane, które wpiszą Państwo w formularz kontaktowy:

 dokładny adres inwestycji, w której ma być wykonana usługa

– roczne zużycie prądu w KWh lub miesięczny rachunek

– jakie jest źródło grzania obiektu

Dodatkowo dla firm :

– w jakich godzinach jest głównie zużywany prąd;

– profil działalności jaka jest prowadzony;

– sposób wsparcia : kredyt czy leasing.

 

Oferta końcowa zawiera propozycję zamienienie miesięcznych opłat za energię elektryczną na spłatę kredytu lub leasingu w ciągu 5-7 lat.

Następne 20 lat będą Państwo za darmo używali energii elektrycznej.

W zależności rodzaju i mocy zestawu fotowoltaicznego instalacja trwa co najmniej 1 dzień. Po uzgodnieniu powyższych ustalany jest dogodny termin montażu, a następnie dostarczamy sprzęt do instalacji. Montaż wykonywany jest zgodnie z ustaleniami i projektem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą, a w razie pytań i wątpliwości do kontaktu.